Praca przez internet – 4  sposoby na zarabianie przez internet

Ponoć pieniądze szczęścia nie dają, jednak spory odsetek Polaków stara się zapewnić sobie dodatkowe dochody, podejmując regularnie pracę poza etatem. Więcej pieniędzy w portfelu to możliwość realizowania materialnych marzeń, podniesienia poziomu życia albo tworzenia finansowej poduszki bezpieczeństwa na trudniejsze czasy. Dzisiaj ogromne możliwości daje internet. W sieci koncentruje się spora część życia dorosłych ludzi. Spędzamy tam czas korzystając z rozrywki, poszukując informacji… lub pracując. Zarabianie przez internet jest realne i dostępne praktycznie dla każdego, trzeba tylko odrobinę determinacji i wolnego czasu. Przydaje się też garść wiedzy o tym, jak to robić. Poniżej garść pomysłów na to, jak mniejszym lub większym wysiłkiem, monetyzować swój czas spędzany w sieci.

 

Jak zarabiać przez internet na copywritingu

Internet cały czas dynamicznie się rozwija, świat wirtualny staje się przestrzenią, w której można realnie zarabiać. Taki rodzaj pracy można traktować jako dodatkowe źródło dochodu lub też skoncentrować swoje siły na działaniach biznesowych online, czyniąc z tego swój podstawowy sposób na zarabianie. Opcji i możliwości jest naprawdę sporo. Przez internet można wykonywać różnego rodzaju usługi, na przykład zajmować się pisaniem tekstów, korektą i redagowaniem, tworzeniem transkrypcji. Copywriterzy, czyli osoby tworzące treści na strony internetowe, często zawodowo funkcjonują tylko i wyłącznie w ten sposób. Tego typu praca online polega na pisaniu artykułów i tekstów o różnej tematyce. Część z nich to treści specjalistyczne, wymagające studiowania artykułów naukowych i tworzenia obszernej bibliografii. Można podejmować też zlecenia mniej skomplikowane, na przykład tworząc teksty SEO, pisząc tak zwane precle i teksty zapleczowe. Copywriting jako praca dodatkowa przez internet sprawdzi się dla osób uzdolnionych językowo, które mają tak zwane lekkie pióro i piszą z łatwością o wszystkim. Z reguły zajmują się tym poloniści, studenci kierunków lingwistycznych, którzy uczą się języków obcych. Aby zarabiać w ten sposób nie trzeba mieć jednak ukończonych studiów wyższych. Wspominana wcześniej lekkość i biegłość w tworzeniu treści jest wystarczająca. Jeżeli jest się w tym naprawdę dobrym, można regularnie zdobywać zlecenia, współpracować na stałe z właścicielami stron internetowych, dla których będzie się przygotowywało treści. Podejmując pracę w charakterze korektora, trzeba operować już większą wiedzą na temat gramatyki i stylistyki. Jeżeli posiada się takową, można zarabianie przez internet wdrożyć w życie, współpracując na przykład z wydawnictwami, blogerami, redakcjami portalów internetowych. Jako freelancer copywriter zleceń możesz szukać na stronach freelancingowych.

 

Pomysł na biznes online czyli blogi, vlogi i instagram

Pierwsze blogi pojawiły się w sieci kilkanaście lat temu. Wtedy było to zupełnie nowe zjawisko. Dzisiaj stron tego typu funkcjonują dosłownie miliony. Wymagania odbiorców drastycznie wzrosły, dlatego blogerzy, czy szerzej twórcy internetowi, mają naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę oczekiwań. Mimo wszystko gra jest cały czas warta świeczki, bo prowadząc swój biznes online w postaci konta na Instagramie, bloga czy kanału YouTube, można zarabiać naprawdę dużo na treściach sponsorowanych i reklamowych, a także na swoich własnych produktach. Jak zacząć takie zarabianie przez internet? Jeżeli ktoś szuka sposobu na to, jak szybko zarobić, musi uzbroić się w cierpliwość. W tym przypadku ważna jest systematyczność, strategia oraz budowanie marki osobistej. Należy dostarczać treści naprawdę wysokiej jakości, które będą mocno angażowały odbiorców. Wciąż dużą popularnością cieszą się chociażby blogi o tematyce związanej z gotowaniem, podróżami czy parentingiem. Powoli do lamusa przechodzą blogi typowo związane z modą, ale wciąż w cenie są treści tak zwane lifestylowe, które z założenia mają inspirować. To właśnie tam pokazuje się swój styl życia, zarażając pozytywną energią i pomysłami swoich czytelników. Rozkręcając swoje miejsce w sieci, na którymś z portali społecznościowych, trzeba nastawić się na sporo pracy. W ten sposób można jednak stworzyć miejsce popularne i lubiane, a z biegiem czasu stać się tak zwanym influencerem. Trudno mówić wtedy o tym, że jest to praca dodatkowa przez internet. Dlaczego? Bo niejednokrotnie staje się pracą na cały etat, która konsumuje naprawdę sporo czasu. Zarobki wynagradzają jednak trudy i poświęcenie. Poza przychodami z reklam, można liczyć na rozliczenia barterowe, a zatem wynagrodzenie rzeczowe. Właściciele popularnych stron, blogerzy, youtuberzy, mogą sporo zarabiać również poprzez publikowanie na swoich stronach reklam w programie Google ads.  Za każdym razem, gdy ktoś kliknie w taką reklamę i przeniesie się na stronę ( na przykład sklepu internetowego), zarabia się pieniądze. Mowa tutaj o małych kwotach, jednak ziarnko do ziarnka… O tym jednak odrobinę więcej poniżej.

 

Zarabianie przez internet na reklamach Google ads

Prowadzenie wielu stron w internecie, na przykład blogów w różnej tematyce, daje sporo możliwości zarabiania na reklamach wyświetlanych w programie Google ads. Wystarczy pobrać odpowiednią wtyczkę i wpisać ją w kodzie strony, aby zaczęły się na niej wyświetlać reklamy spersonalizowane, dobrane do konkretnego użytkownika. Związane z wcześniej wyszukiwanymi w sieci treściami ( na przykład produktami ze sklepów internetowych), ale nie tylko. Każde kliknięcie przenosi użytkownika na konkretną stronę, a na naszym koncie Google Ads gromadzi się kwota, którą można później wypłacić. Osoby wtajemniczone prowadzą zatem nawet setki różnych stron, często aktualizując treści jedynie kilka razy w miesiącu. Jeżeli jednak są one dobrze wypozycjonowane, wiele osób trafia na nie z wyszukiwarki Google lub innych popularnych wyszukiwarek. Duży ruch, czyli sporo odwiedzin na stronie, to większa szansa na kliknięcia w reklamy Google ads. Jak wspomniano powyżej, ziarnko do ziarnka… To w pewien sposób dochód pasywny, niewymagający zbyt wiele pracy.

 

Wirtualna asystentka czyli biurowa praca w domu przez internet

W internecie można realizować sporo różnych usług. Coraz więcej kobiet decyduje się na rozwój kariery w kierunku tak zwanej wirtualnej asystentki. To stosunkowo nowa dziedzina, warto zainteresować się nią właśnie teraz, póki nie ma dużej konkurencji. Czym zajmuje się taka wirtualna asystentka? To osoba odpowiedzialna za współpracę z twórcami internetowymi, która może mieć bardzo szeroki zakres zadań zawodowych.  Najczęściej zajmuje się obsługą stron internetowych, social mediów ( aktualizowanie treści, odpowiadanie na komentarze, moderowanie). Jeżeli zna się na tworzeniu grafik, moodboardów, newsletterów – tym lepiej. Jest w stałym kontakcie z czytelnikami i odbiorcami, współtworzy inspirujące treści, razem z właścicielem stron kreuje wizerunek i buduje markę osobistą. Wirtualne asystentki niejednokrotnie zajmują się też copywritingiem, montowaniem video, tworzeniem podcastów czy składaniem ebooków. Prace wykonują z własnego domu, a ze swoim klientem (lub klientami) kontaktują się po prostu online. To tylko kilka przykładów na to, że w internecie można realnie zarabiać, traktując to, jako pracę dodatkową lub też główne źródło dochodu. Można powiedzieć nawet więcej – w sieci da się zrobić prawdziwą karierę, zostać twórcą internetowym, czy influencerem. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że naprawdę każdy może spróbować.

 

Może zainteresuje Cię również:

Copywriting – dlaczego potrzebujesz pomocy copywritera

Leave a Reply

Your email address will not be published.